Must have droniarza, czyli cztery momenty, które trzeba mieć w swojej galerii

Są takie zdjęcia i nagrania, które należy mieć w swoim portfolio. I nieważne czy jest się amatorem, czy zawodowcem: to bezwzględne must have. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które koniecznie trzeba zrealizować.

Nieważne czy dron to dla nas tylko zabawka, a latanie nim to weekendowa rozrywka, czy narzędzie pracy, w swojej prywatnej galerii warto mieć kilka uniwersalnych ujęć. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się banalne, jednak są one klasyką, którą można zarówno pochwalić się przed znajomymi, jak i potraktować jako dobry trening. A dla zawodowców: czemu nie wykorzystać ich w intro spotu promującego własne usługi? Dodatkowo prezentowane poniżej pomysły można zrealizować… wszędzie.

Świt

Oczywiście świt nad jeziorem, morzem czy w górach wygląda zjawiskowo, ale niekoniecznie trzeba jechać w inne rejony kraju, aby zrobić naprawdę dobre ujęcia tej pory dnia. Poranek nad miasteczkiem (trzymajcie się przepisów), wsią czy wręcz polami, może być równie spektakularny.

Zachód słońca

 O magii takiego ujęcia nie trzeba wspominać. Przyroda, romantyzm i wspaniałe światło, jednak każdy, kto kiedykolwiek chciał zrobić zdjęcie zachodu słońca (czy to z ziemi, czy z powietrza) wie, że nie jest to prosta sprawa. I tu mała rada: zdjęcie należy zrobić tuż po schowaniu się słońca za linię horyzontu. Pozostałe po nim promienie oraz światło z latarni da nam odpowiednie oświetlenie, które nie będzie za duże ani za małe. I dotyczy to także posiadaczy niezbyt profesjonalnego sprzętu.

 Nad smogiem

Ze znalezieniem miejsca, w którym jest smog, niestety problemu nie będziemy mieć. Przeważnie trująca warstwa unosi się na wysokości kilkunastu-kilkudziesięciu metrów, więc wzniesienie się ponad nią jest w naszym zasięgu. Ujęcia nad miastem/wsią, ukrytymi pod szaroburą kołdrą, robią wrażenie. Chociaż osobiście chcielibyśmy, żeby okazji do takich ujęć było jak najmniej.

Na czystym niebie

Oczywiście najlepiej zrobić to po silnym wietrze, który rozwieje zanieczyszczenia powietrza i dodatkowo podczas słonecznej pogody, chociaż noc w takich warunkach również jest świetną porą.

Zachęcamy do przesyłania własnych zdjęć i filmów z podobnych wypraw. Może macie jakieś inne pomysły na „obowiązkowe” ujęcia z drona?