Drony w świecie filmu #7: Drony do filmowania (cz. II)

Przedstawiamy kolejną odsłonę cyklu pt. „Drony w świecie filmu”. Tym razem przyjrzymy się modelom dronów zaprojektowanym z myślą o rejestrowaniu obrazu – część druga.

3DR Solo Drone Quadcopter

3DR Solo Quadrocopter nie ma seryjnie montowanego rejestratora, jednak stabilizator (gimbal) pozwala na zamontowanie zarówno kamer 4K, jak i tych w standardzie przyszłości, czyli 8K. Jest to pierwszy „inteligentny” dron  wyposażony w komputer o dwurdzeniowym procesorze, który pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Linuks. Daje to nowe możliwości, m.in. system inteligentnych ujęć. Ta bezzałogowa maszyna latająca umożliwia transmisję materiału wideo na żywo. Jeśli chodzi o czas pracy na jednym ładowaniu, to wynosi on 25 minut.

DJI Mavic Pro

Bardzo poręczny, smukły dron. Można go zmieścić w plecaku, co jest niewątpliwym atutem przy jego transporcie. Cechuje się zasięgiem do pięciu kilometrów, a w powietrzu na jednym ładowaniu może spędzić 27 minut. Może nagrywać filmy w jakości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Wykorzystuje technologię Flight Autonomy, która chroni sprzęt przed uderzeniem w przeszkody znajdujące się pobliżu toru jego lotu.

DJI Spreading Wings S900

Hexacopter, następca modelu DJI S1000. Jego konstrukcja jest bardzo solidna (niektóre elementy wykonane są z karbonu), co zapewnia dobrą stabilność i wytrzymałość.  Model ten nie posiada seryjnie montowanej kamery. Gimbal pozwala na zainstalowanie dowolnego rejestratora 4K. Niskie umieszczenie stabilizatora i chowane podwozie zapewniają szeroki zakres kątów, z jakich można rejestrować ujęcia. Na jednym ładowaniu DJI Spreading Wings S900 może przebywać w górze do 18 minut.

Który z opisanych modeli dronów zaprojektowanych z myślą o filmowaniu jest Waszym zdaniem najlepszy? Którego chcielibyście mieć w swoim domu (a raczej ogrodzie)? Drondy gorąco zachęca do wyrażania opinii!

Źródła: mydronelab.com, filmlifestyle.com.